Depilacja ciała pochłania sporo czasu i niemało pieniędzy. Nawet, jeżeli korzystamy z najtańszych rozwiązań. Większość z nich przynosi niestety krótkotrwałe efekty. Tymczasem idzie lato i wizja ciągłego używania maszynki wydaje się mało atrakcyjna. Istnieje jednak alternatywa – depilator IPL. Urządzenie, które można obecnie kupić również na domowy użytek. Do jakich części ciała sprawdzi się najlepiej i kiedy będzie można cieszyć się gładką skórą?
Depilator IPL – uniwersalność w działaniu
Zazwyczaj depilatory IPL posiadają wymienne głowice, które pozwalają wykorzystywać jedno urządzenie do depilacji różnych obszarów ciała: nóg, pach, okolic bikini oraz twarzy (sprawdź: https://beautifly.eu/2022/05/10/jaki-depilator-ipl-do-twarzy/). Dokonując zakupu zwróćcie uwagę, jakie dodatkowe funkcje posiada depilator laserowy: na przykład redukcję niedoskonałości czy fotoodmładzanie skóry. Dobrze, aby depilator IPL miał różne poziomy intensywności, co będzie przydatne dla osób, które dopiero zaczynają korzystać z takiej formy depilacji.
Czy depilatory IPL są skuteczne?
Tak, pod warunkiem, że stosujemy się do zaleceń producenta. Skórę przed użyciem depilatora IPL należy ogolić, a następnie dokładnie oczyścić, nie stosując później żadnej pielęgnacji. Głowicę przykładamy do skóry i poruszamy się systematycznie po wybranym obszarze – centymetr po centymetrze. Nie powinno być to bolesne. W czasie depilacji pulsujące światło dociera do cebulki włosa i uszkadza go. Z czasem cebulka będzie słabnąć, aż przejdzie w stan uśpienia. Przy regularnym używaniu (zabieg co 2-4 tygodnie, w około 10 seriach) efekty będą bardzo zadowalające. Włoski staną się mało widoczne i miękkie, a później już niewyczuwalne. Skóra będzie przyjemnie gładka!
Depilator IPL – opinie
Depilatory IPL cieszą się dużą popularnością. Dobrze działają, są tańsze niż seria zabiegów w salonie kosmetycznym, oszczędzają także czas. Warto pamiętać o tym, by po zabiegu nie wystawiać skóry na słońce, nie korzystać z solariów, nie trzeć jej (na przykład ręcznikiem) i pozwolić odpocząć. Wówczas unikniemy powikłań i będziemy mogli zachować systematyczność.