Wybierz Życie

zdrowie, medycyna, uroda, zdrowa dieta

Jak odróżnić skórę naturalną od skóry ekologicznej?
Poradnik

Jak odróżnić skórę naturalną od skóry ekologicznej?

Obecnie mamy coraz lepszy dostęp do różnych produktów i materiałów. Niezależnie od tego, czy urządzasz dom, chcesz kupić ubrania, czy inne przedmioty codziennego użytku, wiesz że przy pomocy kilku kliknięć szybko znajdziesz coś dla siebie. Sklepy internetowe oferują nam bardzo bogaty asortyment, ale w tej różnorodności łatwo też się pogubić, dlatego trzeba zachować czujność i pamiętać o tym, że jakość jest na pierwszym miejscu.

Różnice między skóra naturalną, a ekoskórą – zapach

Dzisiaj powiemy o tym, jak można odróżnić skórę naturalną od ekologicznej. Choć ta druga z punktu widzenia marketingowego brzmi bardzo zręcznie, tak naprawdę nie jest ona ani trwała ani przyjazna dla naszego ciała – nie przepuszcza powietrza, więc zazwyczaj produkty z niej wykonane nie przetrwają próby czasu ani nie będą odporne na uszkodzenia. Prawdziwa skóra prezentuje się elegancko, a odrobina pielęgnacji sprawi, że pozostanie w dobrej kondycji przez długie lata. Naturalna skóra charakteryzuje się przede wszystkim specyficznym zapachem. Można więc zrobić test i przekonać się, że zapach prawdziwej skóry jest na tyle charakterystyczny, że trudno ją pomylić z czymkolwiek innym. 

Dotyk i „reakcja” na upływający czas

Dobrą podpowiedzią będą też po prostu nasze palce i zmysł dotyku. Dotykając rzeczy ze skóry ekologicznej mamy wrażenie, że jest ona „plastikowa” i jakby sztywna chociaż zdarza się, że skóra ta jest dosyć miękka, ale wyczuwamy, że nie ma ona nic wspólnego z autentycznym surowcem naturalnym. Z czasem może się łuszczyć i pękać. Skóra naturalna oczywiście też z biegiem lat daję po sobie poznać upływ czasu, ale nawet po długim czasie użytkowania wciąż może być w bardzo dobrej kondycji, ewentualne mankamenty dodają jej nawet szlachetności. Jeśli masz w swoim domu pasek, torbę czy buty, które noszone były kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat, widzisz że wyglądają zupełnie inaczej i „zdrowiej” niż egzemplarze ze skóry ekologicznej, która już po kilku sezonach na ogół nadaje się do wyrzucenia.

Test wody i portfela – cena 

Nieestetyczne pęknięcia, rozwarstwienia czy inne wady pojawiają się dosyć szybko rodząc nasze rozczarowanie i niezadowolenie. Jeśli więc masz wybór, zawsze stawiaj na skórę naturalną. Powiedzmy również o strukturze obu materiałów. Kiedy przyjrzymy się powierzchni skóry naturalnej, dostrzeżemy pory i nieregularne żyłki, produkt ekologiczny zaś to wytwór rąk człowieka, więc struktura jest całkiem inna – bardziej regularna. Można też zrobić test wody. Kropla wody na skórze ekologicznej nie wchłonie się w materiał, ponieważ zupełnie nie przepuszcza on powietrza, natomiast kropla wody na skórze naturalnej po prostu się w nią wchłonie oczywiście nie od razu, ale też nie odbarwi materiału i nie zmieni jego struktury. Za jakością skóry często stoi po prostu cena. Produkty droższe zazwyczaj są konsekwencją wyższego standardu wykonania i lepszych materiałów. Decyduj się więc na to, co najbardziej spełnia twojej oczekiwania i przekonaj się, że skórzana galanteria to zakup na lata, a w czasach masowej produkcji wszyscy szukamy jakości. 

Pasjonatka zdrowego życia, szczęśliwa mama dwójki urwisów.