Wraz z wiekiem zmniejsza się aktywność i liczba komórek skóry właściwej (fibroblastów). W efekcie skóra traci jędrność, elastyczność i nawilżenie. Wtedy przychodzi z pomocą mezoterapia. Mezoterapia jako synteza konwencjonalnych medycznych i naturopatycznych form terapii oferuje szeroki zakres efektów, od przeciwdziałania starzeniu się twarzy, dekoltu, szyi i dłoni po zwalczanie cellulitu i rozstępów przy wypadaniu włosów.
Czym jest mezoterapia?
Mezoterapia to delikatna i skuteczna metoda przywracania naturalnego piękna twarzy, szyi i dekoltu.
Mezoterapia stanowi syntezę terapii odruchowej o działaniu miejscowym i działa jako połączenie terapii nerwowej/akupunktury i działania leczniczego.
Mezoterapia to wprowadzenie mieszanki enzymów i witamin w ekstremalnie niskich dawkach poprzez wielokrotne mikrowstrzyknięcia tuż pod skórę. W ten sposób aplikowane są maksymalne bodźce stymulujące mikrokrążenie pod skórą, co daje wrażenie natychmiastowego ogrzania leczonego obszaru. To pobudzenie mikrokrążenia prowadzi do maksymalnego zwiększenia drenażu limfatycznego – znika obrzęk i trwale redukowany jest cellulit.
Mezoterapię można stosować jako uzupełnienie zabiegów takich jak peeling, laseroterapia czy zastrzyki z botoksu. Skład preparatu uzależniony jest od indywidualnego stanu skóry pacjenta.
Podczas mezoterapii minimalne dawki indywidualnie dobranych składników aktywnych przeciwstarzeniowo aplikowane są poprzez liczne mikrowstrzyknięcia w środkową warstwę skóry.
Dobrze dobrana mezoterapia igłowa zaraz po zabiegu daje widoczne efekty. Skóra staje się bardziej jędrna, różowa, a drobne pory, drobne zmarszczki wygładzone.
Mezoterapia bezigłowa
Mezoterapia bezigłowa polega na dostarczaniu skórze odpowiednich związków i składników odżywczych bez nakłuwania jej. Ważny w tym przypadku jest sposób, w jaki substancje aktywne przenikają do tkanki podskórnej.
Sposób leczenia zależy od rodzaju zastosowanego urządzenia. Penetrację można wspomagać bodźcami termicznymi, mechanicznymi, elektrycznymi, chemicznymi lub ultradźwiękami. Zabieg mezoterapii nie powoduje żadnych skutków ubocznych i nie wiąże się z bólem.
Mezoterapia mikroigłowa
Ten rodzaj mezoterapii wykonywany jest różnego rodzaju wałkami lub urządzeniami medycznymi wykorzystującymi mikroigły do mikronakłuwania. Zabieg jest mniej inwazyjny i mniej bolesny niż tradycyjna mezoterapia.
Jednym z najpopularniejszych jest Dermapen, który nakłuwa wybrane obszary skóry za pomocą 12 mikroigieł.
Korzyści z mezoterapii
Mezoterapia jest często stosowana jako terapia pielęgnacyjna. Zabieg sprawdzi się tam, gdzie zawiodły tylko kremy powierzchniowo czynne. Niewątpliwymi zaletami zabiegu są jego niska inwazyjność i wysoka skuteczność. Ponadto może być stosowany nie tylko jako produkt odmładzający i pielęgnacyjny, ale także do redukcji tkanki tłuszczowej, cellulitu oraz jako terapia przeciw wypadaniu włosów. Eksperci zwracają również uwagę na następujące zalety:
– Zwiększona produkcja kolagenu i elastyny
– Lepsze mikrokrążenie
– Poprawa metabolizmu komórkowego
– Usprawnienie procesów regeneracyjnych